CDN (8.x-3.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Domain
de: Domäne

en: General
de: Allgemein

en: Other
de: Weitere

en: from
de: von

en: Allowed file extensions
de: Zulässige Dateiendungen

en: Complex
de: Komplex

en: simple
de: einfach

en: Use
de: Benutzung

en: Mapping
de: Zuordnung

en: General settings.
de: Allgemeine Einstellungen.

en: About
de: Über

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Drupal version
de: Drupal-Version

en: advanced
de: erweitert

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Touch files
de: Dateiänderungszeiten setzen

en: Mapping type
de: Art der Zuordnung

en: CDN settings
de: CDN-Einstellungen

en: View and edit the CDN settings.
de: Die CDN-Einstellungen anzeigen und bearbeiten.

en: CDN domain
de: CDN-Domain
