Certificate (4.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Download
fr: Téléchargement

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Authored on
fr: Écrit le

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Manual
fr: Manuel

en: Certificates
fr: Certificats

en: Certificate template
fr: Gabarit du certificat

en: - select -
fr: - sélectionner -

en: Course
fr: Cours

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Certificate
fr: Certificat

en: Download certificate
fr: Télécharger le certificat

en: Rules component
fr: Composant de Rules

en: Revision user
fr: Version utilisateur

en: Briefly describe the changes you have made.
fr: Décrire brièvement les modifications apportées.

en: The time that the current revision was created.
fr: La date à laquelle la version actuelle a été créée.

en: The user ID of the author of the current revision.
fr: L'identifiant (ID) utilisateur de l'auteur de la version actuelle.

en: Revision create time
fr: Date de création de la version

en: Default revision
fr: Version par défaut

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
fr: Un marqueur indiquant si ceci était la version par défaut au moment où elle a été enregistrée.
