Certificate (4.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Download
id: Unduh

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: Manual
id: Petunjuk

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu

en: Default revision
id: Revisi standar

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
id: Bendera yang menunjukkan apakah ini merupakan revisi default saat disimpan.
