Certificate (4.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Download
it: Scarica

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Authored on
it: Creato il

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Manual
it: Manuale

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Rules component
it: Componente di Rules

en: Revision user
it: Utente revisore

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The user ID of the author of the current revision.
it: ID utente dell' autore della revisione corrente.

en: Revision create time
it: Tempo di creazione revisione

en: Default revision
it: Revisione predefinita
