Certificate (4.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Download
ru: Скачать

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Authored on
ru: Создан в

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: Manual
ru: Вручную

en: Course
ru: Курс

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Certificate
ru: Сертификат

en: Download certificate
ru: Скачать сертификат

en: Rules component
ru: Компонент правил

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: Revision create time
ru: Время создания редакции

en: Default revision
ru: Редакция по умолчанию

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ru: Флаг показывающий, была ли редакция текущей, когда она была сохранена.

en: The admin-facing name.
ru: Административное название.
