Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta34) - en to da translation catalogue (131 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Administer
da: Administration

en: Register
da: Opret konto

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Payer
da: Betaler

en: Transactions
da: Transaktioner

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: created
da: oprettet

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Help
da: Hjælp

en: password
da: adgangskode

en: Galleries
da: Gallerier

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Printer-friendly version
da: Printervenlig version

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Footer
da: Sidefod

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Input format
da: Inputformat

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Gallery
da: Galleri

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Serial
da: Serienummer

en: Desc
da: Faldende

en: Members
da: Medlemmer

en: Directory
da: Mappe

en: Events
da: Begivenheder

en: Other
da: Anden

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Role
da: Rolle

en: First name
da: Fornavn

en: description
da: beskrivelse

en: Recent comments
da: Seneste kommentarer

en: Profile
da: Profil

en: Logout
da: Log ud

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Upload file
da: Upload fil

en: Messages
da: Beskeder

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: body
da: indhold

en: Hours
da: Timer

en: Units
da: Enheder

en: People
da: Personer

en: Blocked
da: Blokeret

en: Balance
da: Saldo

en: Street address
da: Adresse

en: Documents
da: Dokumenter

en: Credit
da: Kredit

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Minutes
da: Minutter

en: Last changed
da: Sidst ændret

en: Privacy
da: Privatliv

en: News
da: Nyheder

en: Tabs
da: Faner

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Edit profile
da: Rediger profil

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: No comments available.
da: Der er ingen kommentarer at vise.

en: Switch user
da: Skift bruger

en: Offset
da: Forskydning

en: Family
da: Efternavn

en: Account
da: Konto

en: Joined
da: Indmeldt

en: Web page
da: Webside

en: Member
da: Medlem

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Portrait
da: Portræt

en: Message body
da: Meddelelsesbrødtekst

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Broadcast
da: Udsend

en: Message subject
da: Beskedemne

en: Admin
da: Administration

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Created on
da: Oprettet den

en: Current user
da: Aktuelle bruger

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Compact
da: Kompakt

en: Currency name
da: Valutanavn

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: No people available.
da: Ingen personer til rådighed.

en: Find and manage people interacting with your site.
da: Find og håndtér personer som bruger dit site.

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: Terminology
da: Terminologi

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
da: Håndtér brugerkonti, roller og tilladelser.

en: Asc
da: Stigende

en: Private files directory
da: Mappe til private filer

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
da: Dette spørgsmål afgør, om du er et menneske, for at forhindre automatisk indsendelse af spam.

en: With selection
da: Handling

en: Lists (Views)
da: Lister (Views)

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: The path '%path' has to start with a slash.
da: Stien '%path' skal starte med en skråstreg.

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Default long date
da: Standard lang dato

en: Default medium date
da: Standard mellem dato

en: Default short date
da: Standard kort dato

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Recent comments.
da: Seneste kommentarer.

en: Name or email contains
da: Navn eller e-mail indeholder
