Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta34) - en to kn translation catalogue (76 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Payer
kn: ಪಾವತಿದಾರ

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Present
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: serial
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Recent comments
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Business
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Misc
kn: ಇತರೆ

en: Offline
kn: ಆಫ್‌ಲೈನ್

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Family
kn: ಕುಲ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Portrait
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ

en: Broadcast
kn: ಪ್ರಸಾರಿಸು

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Personal
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ
