Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta40) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Printer-friendly version
bn: মুদ্রণযোগ্য সংস্করণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Recent comments
bn: সাম্প্রতিক মন্তব্যসমূহ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: No comments available.
bn: কোন মন্তব্য নেই।

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
