Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta41) - en to am translation catalogue (51 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Administer
am: አስተዳድር

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Input format
am: ግቤት ቅርፀት

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Tabs
am: ትሮች

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Account
am: መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
