Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta41) - en to ru translation catalogue (154 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Administer
ru: Управлять

en: Register
ru: Регистрация

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Payer
ru: Плательщик

en: Transactions
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Comments
ru: Комментарии

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Miscellaneous settings
ru: Разные настройки

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Image
ru: Изображение

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: password
ru: пароль

en: Setup
ru: Установка

en: Galleries
ru: Галереи

en: Modules
ru: Модули

en: Mail
ru: Почта

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Printer-friendly version
ru: Версия для печати

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Footer
ru: Подвал

en: Recipients
ru: Получатели

en: Roles
ru: Роли

en: Comment
ru: Комментарий

en: Input format
ru: Формат ввода

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Send
ru: Отправить

en: Serial
ru: Последовательность

en: Desc
ru: По убыванию

en: Members
ru: Участники

en: Events
ru: Мероприятия

en: Other
ru: Другое

en: Role
ru: Роль

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Tools
ru: Инструменты

en: Recent comments
ru: Последние комментарии

en: Profile
ru: Профиль

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Logout
ru: Выход

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Upload file
ru: Загрузить файл

en: Messages
ru: Сообщения

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: No content
ru: Нет содержания

en: plus
ru: плюс

en: body
ru: текст

en: Map
ru: Карта

en: Hours
ru: Часы

en: Units
ru: Единицы

en: People
ru: Пользователи

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Balance
ru: Баланс

en: Documents
ru: Документы

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Minutes
ru: Минуты

en: Last changed
ru: Дата последнего изменения

en: News
ru: Новости

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Apply
ru: Применить

en: Global
ru: Глобальный

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Edit profile
ru: Редактировать профиль

en: Misc
ru: Разное

en: Offline
ru: Не в сети

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Local
ru: Локально

en: Offset
ru: Пропустить

en: last name
ru: фамилия

en: Account
ru: Учётная запись

en: Joined
ru: Регистрация

en: Web page
ru: Веб-страница

en: Member
ru: Участник

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Portrait
ru: Книжная

en: Message body
ru: Тело сообщения

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Broadcast
ru: Передача

en: Message subject
ru: Тема сообщения

en: Admin
ru: Администратор

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Masquerade
ru: Маскировка

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: CSV Export
ru: Экспорт в CSV

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Compact
ru: Компактный

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: Currency name
ru: Имя валюты

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Must be a number.
ru: Должно быть число.

en: Add photo
ru: Добавить изображение

en: Broken links
ru: Битые ссылки

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Manage content
ru: Управлять содержимым

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: No people available.
ru: Нет доступных людей.

en: Find and manage people interacting with your site.
ru: Поиск и управление людьми, взаимодействующих с вашим сайтом.

en: Terminology
ru: Терминология

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ru: Управление учётными записями, ролями и правами пользователей.

en: Data export
ru: Экспорт данных

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Myself
ru: Меня самого

en: Private files directory
ru: Каталог личных файлов

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ru: Этот вопрос задается для того, чтобы выяснить, являетесь ли Вы человеком или представляете из себя автоматическую спам-рассылку.

en: With selection
ru: С выделенным

en: Lists (Views)
ru: Списки (Представления)

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: The path '%path' has to start with a slash.
ru: Путь '%path' должен начинаться с косой черты.

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: Default long date
ru: Длинная дата по умолчанию

en: Default medium date
ru: Средняя дата по умолчанию

en: Default short date
ru: Короткая дата по умолчанию

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Recent comments.
ru: Последние комментарии.

en: Name or email contains
ru: Имя или email содержит
