Community Forge - Hamlets (8.x-1.0-beta41) - en to oc translation catalogue (84 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Comments
oc: Comentaris

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: password
oc: senhal

en: Modules
oc: Moduls

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Printer-friendly version
oc: Version imprimibla

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Send
oc: Mandar

en: Events
oc: Eveniments

en: Other
oc: Autre

en: Role
oc: Ròtle

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Profile
oc: Perfil

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: Upload file
oc: Transferir lo fichièr

en: Messages
oc: Messatges

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Units
oc: Unitats

en: People
oc: Personas

en: Blocked
oc: Blocat

en: News
oc: Novèlas

en: Tabs
oc: Onglets

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Local
oc: Locale

en: Offset
oc: Decalatge

en: Account
oc: Compte

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître
