Password Separate Form (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Password
da: Adgangskode

en: Roles
da: Roller

en: Log in
da: Log ind

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
da: Brugeren %name brugte et engangslogind-link %timestamp.

en: Set password
da: Angiv adgangskode

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
da: Indtast den  nye adgangskode i begge felter for at ændre din nuværende adgangskode.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
da: Du har forsøgt at bruge en engangslogind-URL, som er udløbet. Brug formularen herunder til at anmode om en ny.

en: This login can be used only once.
da: Dette logind kan kun bruges én gang.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
da: Engangs-login-linket, som du klikke på, er ugyldigt.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
da: Du har netop brugt dit engangs-login-link. Det er ikke længere nødvendigt at bruge dette link til at logge ind. Skift venligst din adgangskode.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
da: Du har forsøgt at bruge et engangs-login-link, som enten er blevet brugt eller ikke længere er gyldigt. Brug formularen herunder til at anmode om et nyt.

en: Current password
da: Nuværende adgangskode

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
da: <p>Dette er et engangs-login for %user_name</p><p>Klik på denne knap for at logge ind på sitet og skifte din adgangskode.</p>
