Change Requests (2.0.1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: title
id: judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: none
id: tidak ada

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Text
id: Teks

en: n/a
id: t/t

en: Content type
id: Jenis konten

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Log message
id: Pesan log

en: active
id: aktif

en: Node Types
id: Jenis Node

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Link text
id: Teks tautan

en: Anonymous
id: Anonim

en: text
id: teks

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: body
id: isi

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: About
id: Tentang

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Image style
id: Gaya gambar

en: There is no @label yet.
id: Tidak terdapat @label lagi.
