Change Requests (2.0.1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: none
tr: hiçbiri

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: status
tr: durum

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: active
tr: etkin

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Anonymous
tr: Adsız

en: text
tr: metin

en: @time ago
tr: @time önce

en: body
tr: gövde

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: About
tr: Hakkında

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Image style
tr: Resim stili

en: There is no @label yet.
tr: Henüz @label yok.

en: The time that the node was last edited.
tr: Düğümün en son düzenlendiği zaman.
