Change Requests (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: none
ro: nimic

en: General settings
ro: Setări generale

en: Changes
ro: Modificări

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afișaj

en: status
ro: stare

en: Url
ro: URL

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: active
ro: activ

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Current
ro: Actual

en: End
ro: Sfârşit

en: Anonymous
ro: Anonim

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: body
ro: corp

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: About
ro: Despre

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Image style
ro: Stil imagine

en: There is no @label yet.
ro: Deocamdată @label nu există.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.
