Change Requests (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: none
fa: هیچ

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Changes
fa: تغییرات

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: status
fa: وضعیت

en: Url
fa: نشانی

en: Log message
fa: گزارش

en: active
fa: فعال

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Current
fa: جاری

en: End
fa: پایان

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: description
fa: توضیحات

en: text
fa: متن

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: summary
fa: خلاصه

en: Apply
fa: تایید

en: About
fa: درباره

en: Creator
fa: سازنده

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Image style
fa: سبک تصویر
