Charts (5.0.12) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: No data
ja: データがありません

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default
ja: デフォルト

en: Background
ja: 背景

en: Download PDF
ja: PDFをダウンロード

en: Top
ja: トップ

en: Dimensions
ja: サイズ

en: Display
ja: 表示

en: Layout
ja: レイアウト

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Bottom
ja: ボトム

en: Advanced
ja: 高度

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Maximum
ja: 最大

en: Month
ja: 月

en: Week
ja: 週

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Background color
ja: 背景色

en: Color
ja: 色

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Installed
ja: インストール済み

en: Charts
ja: チャート

en: Examples
ja: 例

en: Export data
ja: エクスポートデータ

en: Minimum
ja: 最小

en: Update Preview
ja: プレビューを更新する

en: Loading
ja: 読み込み中

en: About
ja: アバウト

en: Add row
ja: 行の追加

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Speed
ja: スピード

en: Not defined
ja: 未定義

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Global options
ja: サイト全体のオプション

en: Legend
ja: 用例

en: Multiple displays
ja: 複数ディスプレイ

en: Grouping field
ja: グループ化フィールド

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Add column
ja: カラムの追加

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Entity label
ja: エンティティラベル

en: Attachment display options
ja: 添付ディスプレイのオプション

en: Check if CDN is being used for external libraries
ja: CDNが外部ライブラリーに使われているかチェック
