Charts (8.x-3.4) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Categories
cy: Categorïau

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: False
cy: Anwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Dimensions
cy: Dimensiynau

en: Display
cy: Dangos

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Advanced
cy: Uwch

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Week
cy: Wythnos

en: Color
cy: Lliw

en: Column
cy: Colofn

en: Multiple displays
cy: Arddangosiadau lluosog

en: Grouping field
cy: Maes dosbarthiad

en: You need at least one field before you can configure your table settings
cy: Mae'n rhaid i chi gael o leiaf un maes cyn y gallwch ffurfweddu eich gosodiadau tabl.
