Charts (8.x-3.4) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Categories
hu: Kategóriák

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background
hu: Háttér

en: Top
hu: Teteje

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Area
hu: Terület

en: Bottom
hu: Alja

en: Advanced
hu: Haladó

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Bar
hu: Bár

en: Line
hu: Sor

en: Week
hu: Hét

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Color
hu: Szín

en: Months
hu: Hónapok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Requirements
hu: Előfeltételek

en: Not Installed
hu: Nincs telepítve

en: Installed
hu: Telepített

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: Charts
hu: Grafikonok

en: Examples
hu: Példák

en: Series
hu: Sorozat

en: About
hu: Leírás

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Column
hu: Oszlop

en: Radios
hu: Választógombok

en: Speed
hu: Sebesség

en: Not defined
hu: Nem meghatározott

en: Title position
hu: Cím pozíciója

en: Pie
hu: Torta

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Legend position
hu: Jelmagyarázat helyzete

en: X-Axis
hu: X tengely

en: Y-Axis
hu: Y tengely

en: Attachment display options
hu: Csatolmány-megjelenítési lehetőségek
