Charts (8.x-3.4) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Categories
id: Kategori

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: False
id: Salah

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Display
id: Tampilan

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Bottom
id: Dasar

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Maximum
id: Maksimum

en: Line
id: Baris

en: Week
id: Pekan

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Color
id: Warna

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Requirements
id: Persyaratan

en: Installed
id: Terinstal

en: Examples
id: Contoh

en: About
id: Tentang

en: Column
id: Kolom

en: Radios
id: Radio

en: Not defined
id: Tidak terdefinisikan

en: Chart
id: Grafik

en: Multiple displays
id: Beberapa tampilan

en: You need at least one field before you can configure your table settings
id: Anda membutuhkan setidaknya satu field sebelum anda bisa ubah konfigurasi tabel.

en: Attachment display options
id: Opsi tampilan lampiran
