Charts (8.x-3.4) - en to pl translation catalogue (51 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Categories
pl: Kategorie

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: px
pl: pikseli

en: Top
pl: Góra strony

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Area
pl: Obszar

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Bar
pl: Słupek

en: Line
pl: Linia

en: Week
pl: Tydzień

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Color
pl: Kolor

en: Months
pl: Miesięcy

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Requirements
pl: Wymagania

en: Not Installed
pl: Nie zainstalowano

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Chart type
pl: Typ wykresu

en: Charts
pl: Wykresy

en: Examples
pl: Przykłady

en: Series
pl: Serie

en: About
pl: O stronie

en: Column
pl: Kolumna

en: Radios
pl: Przyciski pojedynczego wyboru

en: Speed
pl: Prędkość

en: Not defined
pl: Niezdefiniowane

en: Pie
pl: Kołowy

en: Chart
pl: Wykres

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Chart title
pl: Tytuł wykresu

en: Horizontal axis
pl: Oś pozioma

en: Vertical axis
pl: Oś pionowa

en: Attachment display options
pl: Opcje wyświetlania załącznika
