Charts (8.x-3.4) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Categories
ru: Категории

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: False
ru: Ложь

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background
ru: Фон

en: Top
ru: Вверху

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Display
ru: Отображение

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Area
ru: Область

en: Bottom
ru: Снизу

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Maximum
ru: Максимум

en: Bar
ru: Полоса

en: Line
ru: Линия

en: Week
ru: Неделя

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Color
ru: Цвет

en: Months
ru: Месяцы

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Requirements
ru: Требования

en: Installed
ru: Установлено

en: Charts
ru: Графики

en: Examples
ru: Примеры

en: Minimum
ru: Минимум

en: About
ru: Информация

en: Field Name
ru: Название поля

en: Column
ru: Колонка

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Speed
ru: Скорость

en: Not defined
ru: Не определено

en: Title position
ru: Расположение надписи

en: Multiple displays
ru: Множественные отображения

en: Grouping field
ru: Группировать по полю

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ru: Необходимо хотя бы одно поле для возможности настройки таблицы

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Inside
ru: Внутри

en: Outside
ru: Снаружи

en: Attachment display options
ru: Настройки отображения вложения
