Charts (8.x-3.4) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Categories
sv: Kategorier

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Background
sv: Bakgrund

en: Top
sv: Överst

en: Dimensions
sv: Mått

en: Display
sv: Visa

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Area
sv: Område

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Maximum
sv: Största

en: Line
sv: Rad

en: Week
sv: Vecka

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Color
sv: Färg

en: Months
sv: Månader

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Requirements
sv: Krav

en: Not Installed
sv: Inte installerad

en: Installed
sv: Installerad

en: Examples
sv: Exempel

en: Minimum
sv: Lägsta

en: About
sv: Om

en: Column
sv: Kolumn

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Speed
sv: Hastighet

en: Not defined
sv: Ej angiven

en: Multiple displays
sv: Flera visningar

en: Grouping field
sv: Grupperingsfält

en: You need at least one field before you can configure your table settings
sv: Du behöver åtminstone ett fält innan du kan konfigurera dina inställningar för tabellen

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Attachment display options
sv: Alternativ för visning av bilaga
