Charts (8.x-3.5) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: None
fa: هیچ

en: False
fa: غلط

en: Background
fa: زمینه

en: Top
fa: بالا

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Display
fa: نمایش

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Area
fa: منطقه

en: Bottom
fa: پایین

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Bar
fa: خط

en: Line
fa: خط

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: Google
fa: گوگل

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Charts
fa: نمودارها

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Minimum
fa: حداقل

en: About
fa: درباره

en: Column
fa: ستون

en: Chart
fa: نمودار

en: Placeholder
fa: جایگذار
