Charts (8.x-3.5) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Categories
he: קטגוריות

en: None
he: ללא

en: False
he: שלילי

en: Top
he: עליון

en: Dimensions
he: מימדים

en: Display
he: תצוגה

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Area
he: איזור

en: Bottom
he: למטה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Maximum
he: מקסימום

en: Bar
he: סרגל

en: Line
he: שורה

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Minimum
he: מינימום

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Not defined
he: לא הוגדר

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: Grouping field
he: שגה קיבוץ

en: You need at least one field before you can configure your table settings
he: יש צורך בשדה אחד לפחות לפני שניתן להגדיר את תצורת הטבלה

en: Placeholder
he: שומר מקום
