Charts (8.x-3.5) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Categories
hi: वर्ग

en: None
hi: कोई नहीं

en: False
hi: गलत

en: px
hi: पिक्सेल

en: Top
hi: ऊपर

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Area
hi: छेत्र

en: Bottom
hi: तल

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Line
hi: रेखा

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Color
hi: रंग

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: About
hi: के बारे में

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
