Charts (8.x-3.5) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Categories
tr: Kategoriler

en: None
tr: Hiçbiri

en: False
tr: Yanlış

en: Background
tr: Arkaplan

en: Top
tr: En üst

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Display
tr: Gösterim

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Area
tr: Bölge

en: Bottom
tr: Alt

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Maximum
tr: En fazla

en: Line
tr: Hat

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Color
tr: Renk

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Examples
tr: Örnekler

en: Minimum
tr: En az

en: About
tr: Hakkında

en: Column
tr: Sütun

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: Not defined
tr: Tanımlı değil

en: Chart
tr: Grafik

en: Multiple displays
tr: Tekrarlı görüntülemeler

en: Grouping field
tr: Gruplama alanı

en: You need at least one field before you can configure your table settings
tr: Tablo ayarlarını yapılandırabilmek için en az bir alan gerekli

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Chart settings
tr: Grafik ayarları

en: Attachment display options
tr: Ek görüntüleme seçenekleri
