CiviCRM Entity (8.x-3.0) - en to he translation catalogue (54 entries)

en: Value
he: ערך

en: Group
he: קבוצה

en: List
he: רשימה

en: Confirm
he: אישור

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Country
he: מדינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Event
he: אירוע

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Separator
he: מפריד

en: Forward
he: קדימה

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Note
he: הערות

en: Case
he: פנייה

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Activity
he: פעילות

en: Membership
he: חברות

en: Relationship
he: יחס

en: Reply
he: השב

en: Any
he: הכל

en: About
he: אודות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: - Any -
he: - הכל -

en: exposed
he: חשוף

en: Min
he: מינימלי

en: And max
he: ומירבי

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Case type
he: סוג פנייה

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: %title has been created.
he: נוצר/ה %title.

en: %title has been updated.
he: עודכן/עודכנה %title.

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Appears in: @bundles.
he: מופיע ב: @bundles.

en: @group (historical data): @field
he: @group (נתונים היסטוריים): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
he: דלתא - מופיע ב: @bundles.

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: - No value -
he: - ללא ערך -

en: Also known as:
he: ידוע גם כ:
