CiviCRM Entity (8.x-3.2) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: List
fa: فهرست

en: Confirm
fa: تایید

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Separator
fa: جداکننده

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Note
fa: یادداشت

en: Case
fa: مورد

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Activity
fa: فعالیت

en: Relationship
fa: رابطه

en: Reply
fa: پاسخ

en: Grant
fa: اعطای مجوز

en: Opened
fa: باز

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Any
fa: هر

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Min
fa: حداقل

en: And max
fa: و حداکثر

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن

en: Line item
fa: آیتم سطر

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: %title has been created.
fa: %title ساخته شد.

en: %title has been updated.
fa: %title به‌روز شد.

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: @group (historical data)
fa: @group (اطلاعات تاریخی)

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: @group (historical data): @field
fa: @group (اطلاعات تاریخی): @field

en: @label:delta
fa: @label: دلتا

en: Delta - Appears in: @bundles.
fa: دلتا - نمایش به صورت @bundles.

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fa: تاریخ در قالب CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fa: تاریخ به این شکل وارد شد DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود WW (01 - 53).
