CivicTheme Design System (1.8.0) - en to ur translation catalogue (50 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Reset to defaults
ur: طے شدہ ترتیبات پر واپس جائیں

en: Status
ur: حالت

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Moderated content
ur: معتدل مواد

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: File
ur: فائل

en: Date
ur: تاریخ

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Help
ur: مدد

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Icon
ur: آئیکن

en: Audio
ur: آڈیو

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Component
ur: جزو

en: Error
ur: خرابی

en: Block
ur: بلاک

en: Logo
ur: لوگو

en: Site slogan
ur: سائیٹ کا سلوگن

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Warning
ur: انتباہ

en: Color
ur: رنگ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی

en: Logo settings
ur: لوگو کی ترتیبات
