CKEditor 5 Premium Features (1.3.1) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Edit
ur: تدوین

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: ID
ur: شناخت

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
