CKEditor 5 Premium Features (1.6.0) - en to nl translation catalogue (99 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Group
nl: Groep

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Comments
nl: Reacties

en: On
nl: Aan

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Legal
nl: Juridisch

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Icon
nl: Pictogram

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Block
nl: Blok

en: Off
nl: Uit

en: Current version
nl: Huidige versie

en: Up to date
nl: Actueel

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Message type
nl: Berichttype

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Add Item
nl: Item toevoegen

en: Id
nl: ID

en: Model
nl: Model/type

en: Other
nl: Andere

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Attributes
nl: Attributen

en: Sent
nl: Verzonden

en: Install
nl: Installeren

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Port
nl: Poort

en: API key
nl: API-sleutel

en: First
nl: Eerste

en: Units
nl: Eenheden

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Formats
nl: Formaten

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Add Group
nl: Groep toevoegen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Edit content
nl: Inhoud bewerken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: Form element
nl: Formulierelement

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Message body
nl: Bericht body

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Collaboration
nl: Samenwerking

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Page orientation
nl: Pagina oriëntatie

en: HTML Code
nl: HTML-code

en: Mentions
nl: Vermeldingen

en: Environment ID
nl: Omgeving ID

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Uuid
nl: UUID

en: API version
nl: API-versie

en: Custom css
nl: Aangepast css

en: Access key
nl: Toegangssleutel

en: Dark
nl: Donker

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Save Order
nl: Volgorde opslaan

en: Appearance settings
nl: Zichtbaarheidsinstellingen

en: Merge Fields
nl: Invoegvelden

en: Advanced features
nl: Uitgebreide mogelijkheden

en: Drupal Version
nl: Drupal-versie

en: The language code.
nl: De taalcode.

en: Administer comments
nl: Reacties beheren

en: AI Assistant
nl: AI Assistent
