CKEditor 5 Premium Features (1.6.2) - en to ar translation catalogue (73 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: On
ar: في

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Icon
ar: أيقونة

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Block
ar: صندوق

en: Off
ar: إيقاف

en: Up to date
ar: محَدَّث

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Other
ar: آخر

en: Attributes
ar: سمات

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Install
ar: تثبيت

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Protocol
ar: النظام

en: Port
ar: منفذ

en: First
ar: الأولى

en: Diff
ar: الفروقات (Diff)

en: Changed
ar: تم التغير

en: Formats
ar: تنسيقات

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Collaboration
ar: تعاون

en: Page orientation
ar: اتجاه الصفحة

en: HTML Code
ar: شفرة إتش.تي.إم.إل

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
