CKEditor 5 Premium Features (1.6.3) - en to lt translation catalogue (74 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: Subject
lt: Tema

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Comments
lt: Komentarai

en: On
lt: Įjungta

en: Version
lt: Versija

en: Edit
lt: Redaguoti

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Icon
lt: Piktograma

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: Add item
lt: Pridėti punktą

en: Text
lt: Tekstas

en: User
lt: Narys

en: User ID
lt: Nario ID

en: Created
lt: Sukurta

en: Block
lt: Blokas

en: Off
lt: Išjungta

en: Up to date
lt: Galioja

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: Hostname
lt: Serverio pavadinimas

en: Group ID
lt: Grupės ID

en: Message type
lt: Žinutės tipas

en: API Key
lt: API raktas

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Model
lt: Modelis

en: Other
lt: Kiti

en: Attributes
lt: Požymiai

en: Sent
lt: Išsiųstas

en: Install
lt: Įdiegti

en: Notifications
lt: Pranešimai

en: Port
lt: Šliuzas

en: First
lt: Pirmas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Formats
lt: Formatai

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Data
lt: Duomenys

en: About
lt: Apie

en: Reload
lt: Perkrauti

en: Error message
lt: Klaidos žinutė

en: Entity type
lt: Entity tipas

en: Message body
lt: Žinutės tekstas

en: Warning message
lt: Įspėjimo žinutė

en: Collaboration
lt: Bendradarbiavimas

en: Status message
lt: Būsenos žinutė

en: Dark
lt: Tamsiai

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Message ID
lt: Žinutės ID

en: Thread ID
lt: Temos ID

en: Appearance settings
lt: Išvaizdos nustatymai

en: Drupal Version
lt: Drupal versija
