Click & Pledge DrupalCommerce (8.x-03.2008000100) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Terms & Conditions
de: Allgemeine Geschäftsbedingungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Year
de: Jahr

en: Mode
de: Modus

en: Month
de: Monat

en: Week
de: Woche

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Credit Card
de: Kreditkarte

en: Expiration Date
de: Ablaufdatum

en: 2 Weeks
de: 2 Wochen

en: 2 Months
de: 2 Monate

en: 6 Months
de: 6 Monate

en: Credit Card Number
de: Kreditkartennummer

en: Subscription
de: Abonnement

en: COD
de: Nachnahme

en: You have entered an invalid credit card number.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist ungültig.

en: Verify
de: Überprüfen

en: Recurring
de: Wiederkehrend

en: Merchant Key
de: Händerschlüssel

en: Quarter
de: Quartal

en: You have entered an expired credit card.
de: Die eingegebene Kreditkartennummer ist abgelaufen.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
de: Sie haben eine Kreditkartennummer eines nicht unterstützten Kartentyps eingegeben.

en: Payment Methods
de: Bezahlmöglichkeiten

en: Name on Card
de: Name auf der Karte

en: You have entered an invalid CVV.
de: Es wurde ein ungültiger Card Validation Code (CDC) eingegeben.
