Client Config Care (2.0.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Created date
uk: Дата створення

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Language code
uk: Код мови

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Done.
uk: Завершено.

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Changed date
uk: Дата зміни

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
