Client Config Care (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Created date
fr: Date de création

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Created by
fr: Créé par

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Changed by
fr: Modifié par

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Changed date
fr: Date de modification

en: The paragraphs entity language code.
fr: Le code langue de l'entité Paragraphs.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Révisions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions
