Client Config Care (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Changed date
id: Tanggal diubah
