Client Config Care (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Configuration
ro: Configurație

en: Created date
ro: Data creării

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Created by
ro: Creat de

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Changed date
ro: Data modificării

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
