Clientside Validation (3.0.0-rc6) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Required
ru: Обязательно

en: Please enter a valid email address.
ru: Пожалуйста, введите корректный email-адрес.

en: Url
ru: Url-адрес

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Maximum
ru: Максимум

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Minimum
ru: Минимум

en: Step
ru: Шаг

en: Text 1
ru: Текст 1

en: Text 2
ru: Текст 2

en: Number 1
ru: Номер 1

en: Number 2
ru: Номер 2

en: Please enter a valid URL.
ru: Укажите корректный адрес (URL)

en: @title field is required.
ru: Поле @title обязательно для заполнения.
