Clientside Validation (4.0.2) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Required
uk: Обов’язкове

en: URL
uk: URL-адреса

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Maximum
uk: Максимум

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Step
uk: Крок

en: Equal To
uk: Дорівнює

en: Text 1
uk: Текст 1

en: Text 2
uk: Текст 2

en: Number 1
uk: Номер 1

en: Number 2
uk: Номер 2

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Clientside Validation
uk: Перевірка на боці клієнта

en: @title field is required.
uk: Поле "@title" є обов'язковим.

en: Please enter a valid number.
uk: Введіть коректне число.
