Cloud (6.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (109 entries)

en: tags
ur: اصناف

en: Home
ur: مرکز

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Next
ur: اگلا

en: enabled
ur: فعال

en: enable
ur: فعال

en: value
ur: قیمت

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Totals
ur: کل

en: Username
ur: اسم صارف

en: Private
ur: نجی

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: yes
ur: جی ہاں

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Public
ur: عوامی

en: Log
ur: لاگ

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Resources
ur: وسائل

en: Version
ur: ورژن

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: File
ur: فائل

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Daily
ur: روزانہ

en: Monthly
ur: ماہانہ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: default
ur: ڈیفالٹ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Country
ur: ملک

en: Variable
ur: ویری ایبل

en: Image
ur: تصویر

en: Container
ur: کنٹینر

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Large
ur: بڑا

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: Icon
ur: آئیکن

en: Time
ur: وقت

en: Views
ur: ویوز

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Region
ur: علاقہ

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: You are not authorized to access this page.
ur: آپ کو اس صفحے تک رسائی کا اختیار نہیں ہے۔

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Block
ur: بلاک

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Normal
ur: عمومی

en: Scale
ur: سکیل

en: Code
ur: کوڈ

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Condition
ur: شرط

en: 1 item | @count items
ur[0]: ایک سرخی
ur[1]: @count سرخیاں

en: warning
ur: انتباہ

en: critical
ur: تشویش ناک

en: Processing
ur: زیرِ عمل

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Locked
ur: بند

en: sort by @s
ur: @s سے ترتیب دیجیے

en: Bundle
ur: بنڈل

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
