Cloud (8.0.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (124 entries)

en: tags
nn: merkelappar

en: Home
nn: Heim

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Next
nn: Neste

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: default
nn: standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: up
nn: opp

en: Import
nn: Importer

en: Back
nn: Attende

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: Updated
nn: Oppdatert

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: User
nn: Brukar

en: no
nn: nei

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Off
nn: Av

en: Never
nn: Aldri

en: Roles
nn: Roller

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Start Date
nn: Startdato

en: Details
nn: Detaljar

en: Code
nn: Kode

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: Start
nn: Byrjar

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Role
nn: Rolle

en: Allow
nn: Tillat

en: Users
nn: Brukarar

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Order
nn: Sorteringsval

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: day
nn: dag

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Long
nn: Lang

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Info
nn: Informasjon

en: warning
nn: åtvaring

en: critical
nn: kritisk

en: Group Name
nn: Gruppenamn

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Permissions
nn: Rettar

en: Attach
nn: Legg ved

en: Credit
nn: Kreditt

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Processing
nn: Handsamar

en: disable
nn: deaktiver

en: Apply
nn: Bruk

en: Language code
nn: Språkkode

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date
