Cloud (8.x-1.1-rc1) - en to bo translation catalogue (89 entries)

en: Images
bo: པར་རིས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Refresh
bo: གསར་འདོན

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: All
bo: ཡོངས

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Visibility
bo: མངོན་སྟངས

en: Group ID
bo: ཚོ་ཚོགས་ ID

en: Revisions
bo: བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: 1 day
bo: ཉིན་གཅིག

en: Volume
bo: སྒྲ་ཚད།

en: Id
bo: ཨང་རྟགས

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: IP Address
bo: IP ཁ་བྱང

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Rules
bo: སྒྲིག་ལམ

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: Source
bo: ཁུངས

en: Display name
bo: མིང་མངོན་པ

en: Create new revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Revisions for %title
bo: %title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Revision of %title from %date
bo: ཚེས་གྲངས་%date་ཐོག་%title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Timezone
bo: དུས་ཚོད་ཁུལ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Assign
bo: སྒྲིག་པ

en: Copy
bo: འདྲ་བཤུས

en: Common
bo: རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྒྲིག་འགོད།

en: Profiles
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%revision-date་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་ལ་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bo: %revision-date་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་དེ་བསུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Text to display
bo: མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Regions
bo: ཁུལ་ཁོངས།

en: Custom date format
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: The file could not be uploaded.
bo: ཡིག་ཆ་དེ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: Copy of the revision from %date.
bo: %date་ཡི་བསྒྱུར་བཟོས་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ།

en: Progress
bo: སྒྲུབ་ཚད།

en: Machine Name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Pager options
bo: དྲ་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
