Cloud (8.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (344 entries)

en: tags
fi: tunnisteet

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Next
fi: Seuraava

en: enabled
fi: käytössä

en: enable
fi: ota käyttöön

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Private
fi: Yksityinen

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Log
fi: Loki

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: Cost
fi: Maksu

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Resources
fi: Resurssit

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Version
fi: Versio

en: Go
fi: Mene

en: view
fi: näkymä

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: default
fi: oletus

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Image
fi: Kuva

en: Container
fi: Säiliö

en: Category
fi: Kategoria

en: Containers
fi: Säiliöt

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: up
fi: ylös

en: Import
fi: Tuo

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Large
fi: Suuri

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Icon
fi: Ikoni

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Time
fi: Aika

en: Views
fi: Näkymät

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Total
fi: Yhteensä

en: You are not authorized to access this page.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tälle sivulle.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Attachment
fi: Liite

en: States
fi: Tilat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Check
fi: Muu suoritus

en: status
fi: tila

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Date Format
fi: Aikaformaatti

en: Create
fi: Luo

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Module
fi: Moduuli

en: Off
fi: Pois päältä

en: Host
fi: Isäntä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Count
fi: Laskuri

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Normal
fi: Normaali

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Nodes
fi: Solmut

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Processor
fi: Prosessori

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 3 years
fi: 3 vuotta

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Medium
fi: Keskiverto

en: standard
fi: standardi

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Id
fi: Tunniste

en: Amount
fi: Määrä

en: One week
fi: Yksi viikko

en: One month
fi: Yksi kuukausi

en: State
fi: Tila

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Code
fi: Koodi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Store
fi: Kauppa

en: Members
fi: Jäsenet

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Day
fi: Päivä

en: Table
fi: Taulukko

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start
fi: Alkaa

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Role
fi: Rooli

en: Allow
fi: Sallittu

en: Email subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: User data
fi: Käyttäjätiedot

en: External
fi: Ulkoinen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Simple List
fi: Yksinkertainen lista

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Order
fi: Järjestys

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Profile
fi: Profiili

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Duration
fi: Kesto

en: Function
fi: Funktio

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: 1 Day
fi: 1 päivä

en: 1 Week
fi: 1 viikko

en: City
fi: Kaupunki

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Rules
fi: Säännöt

en: Port
fi: Portti

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Pending
fi: Odottaa

en: Key
fi: Avain

en: Token
fi: Muuttuja

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: Source
fi: Lähde

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Period
fi: Ajanjakso

en: day
fi: päivä

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Long
fi: Pitkä

en: Target type
fi: Kohdetyyppi

en: Source type
fi: Lähdetyyppi

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Days
fi: Päivät

en: Selector
fi: Valitsin

en: Extend
fi: Laajenna

en: Info
fi: Tieto

en: warning
fi: varoitus

en: critical
fi: kriittinen

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Current Revision
fi: Nykyinen versio

en: Scope
fi: Kohde

en: Schedules
fi: Ajastukset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Standard
fi: Standardi

en: Status Code
fi: Tilakoodi

en: MB
fi: MT

en: Attach
fi: Liitä

en: Resume
fi: Jatka

en: Quota
fi: Kiintiö

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Chart type
fi: Kuvaajan tyyppi

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Review
fi: Tarkistus

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Run
fi: Suorita

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Storage
fi: Tallennus

en: Limits
fi: Rajat

en: Cloud
fi: Pilvi

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Assign
fi: Liitä tilanteeseen

en: Select
fi: Valitse

en: Copy
fi: Kopioi

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Debug
fi: Debuggaa

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Once a day
fi: Kerran päivässä

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Server
fi: Palvelin

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Services
fi: Palvelut

en: Usage
fi: Käyttö

en: Detail
fi: Lisätiedot

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Packages
fi: Pakkaukset

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: About
fi: Tietoja

en: Report
fi: Raportoi

en: sort by @s
fi: Lajittele kentän @s mukaan

en: Zone
fi: Vyöhyke

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Started
fi: Aloitettu

en: Regions
fi: Alueet

en: Image Type
fi: Kuvien sisältötyyppi

en: Output
fi: Tuloste

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Parameter
fi: Parametri

en: rule
fi: sääntö

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Private key
fi: Yksityinen avain

en: Creator
fi: Luoja

en: API server
fi: API palvelin

en: Instances
fi: Instanssit

en: Queue
fi: Jono

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Reservation
fi: Varaus

en: IP address
fi: IP osoite

en: Bundle
fi: Paketti

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: Custom date format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: Owner ID
fi: Omistajan ID

en: Credentials
fi: Tunnukset

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Alerts
fi: Hälytykset

en: The file could not be uploaded.
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: Image type
fi: Kuvan tyyppi

en: Change date
fi: Muuta päivämäärä

en: click here
fi: klikkaa tästä

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Billing
fi: Laskutus

en: Resource
fi: Resurssi

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Scheduler
fi: Ajastin

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Lock
fi: Lukitse

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Machine Name
fi: Koneluettava nimi

en: Pager options
fi: Sivutusasetukset

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Interfaces
fi: Rajapinnat

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Import Images
fi: Tuo kuvia

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Component name
fi: Komponentin nimi

en: Master
fi: Isäntä

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Instance
fi: Instanssi

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Email field is required.
fi: Sähköpostikenttä on pakollinen.

en: One year
fi: Yksi vuosi

en: There is no @label yet.
fi: @label ei ole vielä määritettynä.

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
fi[0]: %action suoritettiin @count kohteelle.
fi[1]: %action suoritettiin @count kohteelle.

en: Update this item
fi: Päivitä termi

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
fi: Lisää lomake-elementti joka sallii sinun suorittaa toimintoja usealle käyttäjälle kerrallaan.

en: Completed @current step of @total.
fi: Suoritettu @current / @total.

en: Entity link
fi: Linkki entiteettiin

en: Future format
fi: Tuleva muoto

en: Past format
fi: Mennyt muoto

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Apply to selected items
fi: Käytä valittuihin tuloksiin

en: Processed @current out of @total. Estimated time: @estimate.
fi: Käsitelty @current / @total. Jäljelläoleva aika: @estimate.
