Cloud Orchestrator (8.x-2.0-rc1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Help
tr: Yardım

en: Region
tr: Bölge

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Location
tr: Konum

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Administrator
tr: Yönetici

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: Account
tr: Hesap

en: Finish
tr: Bitir

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Not writable
tr: Yazılabilir değil

en: Dashboard
tr: Pano

en: The directory %directory is not writable.
tr: %directory dizini yazılabilir değil.

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML
