Cloud Orchestrator (8.x-2.0-rc2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Resources
hi: संसाधन

en: Help
hi: मदद

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Location
hi: स्थान

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Anonymous user
hi: अज्ञात उपयोक्ता

en: Authenticated user
hi: प्रमाणीकृत उपयोगकर्ता

en: Administrator
hi: प्रशासक

en: The directory %directory does not exist.
hi: निर्देशिका %directory अस्तितव में नही है|

en: Account
hi: खाता

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।

en: Full HTML
hi: पूर्ण एच टी एम एल

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: Basic HTML
hi: साधरण एच टी एम एल

en: Restricted HTML
hi: प्रतिबंधित एचटीएमएल
