Cloud Orchestrator (8.x-2.0-rc2) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Resources
ja: リソース

en: Help
ja: ヘルプ

en: Region
ja: リージョン

en: Panels
ja: パネル

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Location
ja: 場所

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Authenticated user
ja: 認証済みユーザー

en: Administrator
ja: 管理者

en: The directory %directory does not exist.
ja: ディレクトリー %directory が存在しません。

en: Account
ja: アカウント

en: Finish
ja: 終了

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Not writable
ja: 書き込み不能

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: The directory %directory is not writable.
ja: ディレクトリー %directory が書き込み可能ではありません。

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Restricted HTML
ja: 制限付き HTML

en: Cloud Service Providers
ja: サービスプロバイダ

en: Cloud Service Provider
ja: クラウドサービスプロバイダ

en: K8s Resources
ja: K8s リソース
