Cloud Orchestrator (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Body
id: Isi

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: Page title
id: Judul halaman

en: Location
id: Lokasi

en: Anonymous
id: Anonim

en: Anonymous user
id: Pengguna anonim

en: Authenticated user
id: Pengguna yang telah diotentifikasi

en: The directory %directory does not exist.
id: Direktori %directory tidak ditemukan.

en: Account
id: Keanggotaan

en: Finish
id: Selesai

en: Save and continue
id: Simpan dan lanjutkan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Not writable
id: Tidak bisa ditulis

en: Credentials
id: Kredensial

en: Dashboard
id: Dasbor

en: The directory %directory is not writable.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulis.

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Basic HTML
id: HTML dasar

en: Restricted HTML
id: HTML terbatas
