Cloudflare Purge (3.0.3) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Type
de: Typ

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Logging
de: Protokollierung

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Note:
de: Hinweis:

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Email
de: E-Mail

en: Error
de: Fehler

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Performance
de: Leistung

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: Zone ID
de: Zonen-ID

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: Available
de: Verfügbar

en: About
de: Über

en: Authentication method
de: Anmeldeverfahren

en: Tips
de: Tipps

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Warning:
de: Warnung:

en: Invalid input.
de: Ungültige Eingabe.

en: Storage Method
de: Speichermethode

en: Entity type ID
de: Entitätstyp-Id

en: Enable detailed logging
de: Detaillierte Protokollierung einschalten
